На свіжі цементно-вапняні штукатурки шпаклювальну гладь можна наносити лише через 3-4 тижні з моменту їх нанесення, на гіпсові штукатурки – через 2-3 тижні. Перед нанесенням штукатурка повинна бути практично ідеально сухою. Слід пам’ятати, що час висихання штукатурки залежить від умов на місці робіт.
Для підготовки основи під штукатурку її слід зміцнити Полімерною ґрунтовкою глибокого проникнення ACRYL-PUTZ® або Універсальною полімерною ґрунтовкою ACRYL-PUTZ. Вибір засобу залежить від ступеня абсорбції основи. Якщо додатково виникає потреба покращити адгезію основи, слід скористатися полімерною ґрунтовкою ACRYL PUTZ, яка зміцнює основу та створює адгезійний шар.
Заплановану для використання кількість сухої шпаклювальної маси слід всипати у ємність з водою у співвідношенні приблизно 1 кг сухої маси на 0,4 л води. Вміст ємності слід перемішати за допомогою низькообертового дриля до отримання однорідної, легкої для нанесення маси без грудочок. Приготовану масу слід приблизно через 5 хвилин знову перемішати. Щоразу перед підготовкою до роботи сипкої гладі слід прочитати етикетку на упаковці виробу або ознайомитися з його Технічною картою.
Можлива необхідність перемішування готової гладі вказана на етикетці виробу або в його Технічній карті. Деякі готові шпаклювальні гладі не вимагають перемішування, інші перед використанням потрібно ретельно перемішати низькообертовим дрилем з кошиковою мішалкою, щоб не допустити завітрювання.
Розхід шпаклівки залежить від товщини нанесеного шару і становить приблизно 1 кг/1 м2 при товщині 1 мм. Дані щодо розходу конкретного виробу можна знайти в його Технічній карті або на упаковці.
У випадку нанесення "мокрим по мокрому" нанесення наступного шару можливе, якщо перший шар товщиною 2-3 мм висох на 75%. Якщо хочемо нанести наступний шар на сухий перший шар, то час висихання становить приблизно 4 години. Однак слід пам'ятати, що цей час залежить від умов у приміщенні.
Шпаклювальну гладь наносимо на стіни вручну або машинним способом. У разі шпаклювання вручну гладь наносимо на стіну або стелю теркою з неіржавіючої сталі, притискаючи так, щоб маса щільно прилягала до поверхні.
Температура, за якої можна працювати із шпаклювальними гладями, визначена в Технічній карті кожного виробу. Проте в більшості випадків вона не виходить за межі діапазону від +5 до +30 °С.
Час висихання шару залежить від його товщини, властивостей шпаклівки, а також умов у приміщенні. Середня тривалість висихання одного шару гладі становить приблизно 4 години.
Висохлий шар шпаклівки не повинен бути вологим. Це можна перевірити, торкаючись поверхні рукою. Сухий шар шпаклівки також має однорідний відтінок, без вологих плям. Сухий шар шпаклівки характеризується також відповідною твердістю.
Стіни шліфуємо наждачним папером або шліфувальною сіткою.
Наждачний папір чи сітка повинні мати градацію від 100 до 150.
Ґрунтувальні засоби необхідно застосовувати на:
Гіпсокартонні плити перед шпаклюванням необхідно заґрунтувати, оскільки гіпс і картон є матеріалами з високою абсорбцією. Гіпсокартонна плита може поглинути воду із шпаклювальної маси, через що та може неправильно зв’язатися і надалі кришитися або тріскати.